FAQ - nejčastější otázky rodičů ke kurzům - co vše potřebujete vědět

Jak má dítě být oblečeno a vybaveno?
Oblečení: 

 •  Kombinéza nebo zimní bunda + oteplováky

Rukavice: 

 • Nejlépe dvoje lyžařské rukavice v adekvátní velikosti
 • Malým dětem nedávejte prstové rukavice, jelikož se do nich neumí dostat. Upřednostněte raději palčáky. 
 • Na lyžování nedávejte dětem tenké látkové rukavice!

Ponožky: 

 • Vhodné jsou teplé vysoké ponožky, které dosahují nad lyžařskou botu. Nejlépe 2 páry. Kukla: - Doporučujeme lyžařskou kuklu, není však povinná.

Šálek: 

 • NEDÁVEJTE dětem šálky ani šátky, při jízdě na provazovém vleku je toto oblečení velmi nebezpeční z důvodu možného uškrcení, a proto s ním ani dítěti neumožníme nástup na sjezdovku

Helma: 

 • Helma schválená pro lyžování, zkontrolujte, zda dítěti přesně sedí na hlavě.

Brýle:

 • Lyžařské brýle jsou vhodné zejména pro pokročilé lyžaře, nejsou povinné.

Lyže:

 • Ideální výška lyže u dětí je cca 10-20cm menší než je výška lyžaře. S přihlédnutím na moderní styl výuky již nejsou vhodné tzv. rovné lyže bez carvingového krojení. Vázání musí být odborně seřízeno.

Lyžařské boty: 

 • Boty by měly odpovídat běžné velikosti, boty musí zapadat do vázání.

Hole: 

 • NEDÁVEJTE hole začátečníkům ani mírně pokročilým lyžařům. Pokud doma již máte zkušeného lyžaře pak hole přibalte.

Veškeré vybavení podepište, i když si ho dítě bezpečně pozná.

Chci si půjčit vybavení jak to udělat?
V přihlášce stačí zaškrtnout příslušné políčko o výpůjčce a nezapomeňte vyplnit potřebné údaje o výšce, váze a velikosti obuvi dítěte. Platbu za půjčovné zašlete dohromady spolu s kurzovným bankovním převodem.
První den kurzu bude vybavení dle uvedených parametrů nachystáno na sjezdovce.Není třeba si vybavení před kurzem zkoušet.

Vybavení zůstává v areálu? Co když bude mít dítě mokré boty?
Veškeré lyžařské vybavení tedy helma, hole, lyže i lyžáky zůstává od prvního do posledního dne kurzu uschováno v areálu. Každý den dětem vysušujeme lyžáčky na speciálním sušáku.

Kde se děti převlékají a svačí?
Pro děti máme vyhrazeny prostory velkých nově zrekonstruovaných šaten, které jsou vytápěny a děti zde naleznou veškerý komfort, který po dobu lyžařského výcviku potřebují. Součástí jsou sociální zařízení, úložné prostor a sušák obuvi.

Po celou dobu výuky je pro děti k dispozici teplý čaj, svačiny si děti vozí samy, popřípadě je zajišťuje mateřská škola.

V jak velkých skupinách probíhá výuka?
Průměrně připadá 1 instruktor na 5 dětí, ne vždy ale tomu tak je. U pokročilých lyžařů může být kolem 8 dětí u jednoho instruktora naopak u začátečníků se stává, že u instruktora jsou pouze 3-4 děti.

Jak probíhá výuka?
Výuka probíhá skupinovou formou. Děti jsou rozděleny dle úrovně do skupinek. Může se stát, že v průběhu kurzu dítě změní skupinu například díky výraznému zlepšení. Dle úrovně probíhá výuka v dětském parku na provazovém vleku, na pomě nebo na velké sjezdovce.

Kdy začínají páteční závody?Dopoledním kurzům závody začínají cca v 10:00. Odpoledním kurzům cca v 15:00. Časy se mohou malinko měnit dle aktuálních skutečností. Po závodech následuje závěrečné vyhodnocení a odchod do převlékáren. Prosíme rodiče, aby si neodváděli děti dříve a nevstupovali do převlékáren. Jakmile se děti převlečou, předáme Vám Vaši ratolest i s jeho věcmi.

Mohu se přijet na dítě podívat?
Ideálním návštěvním dnem je pátek, kdy probíhají závěrečné závody. Není vhodné navštěvovat sjezdovku v jiné dny, jelikož zvláště menší děti na toto reagují špatně a jejich pozornost se obrací právě na Vás rodiče. Pokud se i přesto rozhodnete nás navštívit v jiný den než pátek, prosím učiňte to tak, aby o Vás dítě nevědělo!
Rodičům je zakázán vstup na převlékárny - respektujete to prosím.

Co když dítě onemocní a nebude moci nastoupit na kurz?
V případě, že dítě onemocní před nástupem na kurz, musíte tuto skutečnost doložit lékařským potvrzením.
Máte na výběr ze 3 možností:

1) Pojišťovna Vám vyplatí 80% z kurzovného zpět na účet
nebo
2) Máte možnost si kurzovné vybrat v individuální výuce + je nutné si dokoupit skipas na pokladně sjezdovky.
nebo
3) Můžete si vybrat jiný termín kurzu s jinou školou a na tento termín si dítě vozit.

V případě, že dítě onemocní v průběhu kurzu, musíte tuto skutečnost rovněř doložit lékařským potvrzení a máte na výběr ze 2 možností:

1) Máte možnost si zbytek kurzovného vybrat v individuální výuce + je nutné si dokoupit skipas na pokladně sjezdovky.
nebo
2) Můžete si vybrat jiný termín kurzu s jinou školou a na tento termín si dítě vozit a vyčerpat tak dny, kdy se dítě neúčastnilo kurzu v řádném termínu.

Náhradní varianty je nutno vyčerpat nejpozději do 31.3.2019.

Skutečnost, že je dítě nemocné a nemůže se kurzu zúčastnit oznamte co nejdříve na info@japasport.cz

Co když nebude sníh?

V případě sněhové podmínky nedovolí uskutečnění kurzu, bude kurz přesunut na náhradní termín. V případě, že se ani v náhradním termínu kurz neuskuteční bude Vám zpět vyplaceno 90% zaplacené částky.

Uskuteční se kurz i za špatného počasí?
Pokud je v provozu ski areál Malenovice tak kurz proběhne. V případě extrémního počasí rozhodne o uskutečnění organizátor.

V případě, že jste zde nenalezli odpověď na Vaši otázku prosím napište nám na info@japasport.cz